XIX Zgromadzenie Plenarne KRePSZ (24 – 26.01.2013)

W dniach 24-26 stycznia br w Sulechowie odbyło się XIX Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ), którego program obejmował m. in. dyskusję na temat kształcenia w ramach profili praktycznych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych, nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, wdrażania innowacyjności i projektów badawczych. Wśród uczestników konferencji byli m. in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr hab. Jacek Guliński, Wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. dr hab. Ryszard Zimak oraz Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej dr hab. Marek Rocki.

Przewodniczący PKA omówił m. in. skuteczność proponowanych na rynku programów do sprawdzania prac pod względem samodzielności ich pisania, a także wyjaśnił jak wymóg kontroli prac będzie w praktyce sprawdzany podczas wizytacji PKA.