Szkolenie ekspertów PKA – 10.12.2014 r.

W przededniu posiedzenia plenarnego Polskiej Komisji Akredytacyjnej odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane dla grupy ekspertów PKA we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w związku z realizacją projektu „Modernizacja systemu akredytacji – wsparcie szkoleniowe i analityczno – badawcze Polskiej Komisji Akredytacyjnej”.

Program spotkania obejmował m. in. wystąpienie prof. dr hab. Danuty Strahl, która przybliżyła zebranym proces konsultowania projektu nowych kryteriów dokonywania ocen, zainteresowanie interesariuszy (przeszło 900 odwiedzin strony internetowej z plikami do pobrania), omówiła uwagi i proces dochodzenia do konsensusu oraz przybliżyła zebranym zagadnienia związane z nowelizacją kryteriów dotyczących oceny wewnętrznych systemów zapewniania jakości w ramach procedury programowej  i instytucjonalnej.

Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak poprowadził drugą część spotkania, wskazując pojęcia „procedura” oraz „kultura jakości” jako punkt odniesienia dla dyskusji i prowokując uczestników do rozważań na temat pożądanych wskaźników oceny badań, zarządzania oraz pozostałych obszarów aktywności uczelni.