Przewodniczący PKA weźmie udział w Forum Humanistyki Polskiej.

23 Styczeń 2017
23 stycznia 2017, Komentarze 0

Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prof. dr hab. Krzysztof Diks, weźmie udział w organizowanej przez Europejskie Forum Prawa i Edukacji konferencji „Forum Humanistyki Polskiej”, której tematyka będzie się ogniskować wokół zagadnień związanych ze znaczeniem, problemami i potrzebami polskiej humanistyki.

Jednym z najbardziej istotnych punktów programu konferencji będzie panel dyskusyjny, do którego zaprosiliśmy przedstawicieli Ministerstwa  Nauki i Szkolnictwa Wyższego (swoją obecność na naszej konferencji zapowiedział minister prof. dr hab. Aleksander Bobko), Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz innych  stowarzyszeń uczelnianych i organów  akademickich (m. in. Polskiej Komisji Akredytacyjnej). Podjęte tam tematy, obok działań  ministerialnych będą dotyczyć aktualnych problemów polskiego środowiska humanistycznego.

Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Forum Prawa i Edukacji

Konferencja odbędzie się 31 stycznia 2017 r.