Wiceprzewodniczący PKA wziął udział w spotkaniu z rektorami wiodących uczelni ukraińskich.

20 Listopad 2017
20 listopada 2017, Komentarze 0

Wiceprzewodniczący PKA prof. dr hab. Łukasz Sułkowski wziął udział 14 listopada br. w spotkaniu z rektorami wiodących uczelni Ukrainy i członkami Prezydium Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, z udziałem przedstawicieli Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundacji Rektorów Polskich.

W czasie spotkania podpisano umowę trójstronną pomiędzy Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Fundacją Rektorów Polskich oraz Związkiem Rektorów Uczelni Ukrainy.

Celem podpisanej umowy jest podniesienie rangi dotychczasowego partnerstwa, nadanie mu charakteru trójstronnego i podejmowanie wspólnych działań planowanych na trzyletni okres. Partnerzy deklarują intencje współdziałania w realizacji podejmowanych przedsięwzięć i inicjatyw z ministrami ds. szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce i na Ukrainie (…)

KRASP, źródło