NCFMEA oficjalnie potwierdza wysoką ocenę procedur stosowanych przez PKA.

Dziękuję za przekazanie informacji na temat akredytacji krajowych uczelni medycznych. Doceniamy nieustające wysiłki majace na celu utrzymanie wysokich standardów kształcenia w uczelniach medycznych – napisał Sekretarz Edukacji USA Arne Duncan w liście stanowiącym oficjalne podsumowanie wizyty polskiej delegacji w Waszyngtonie na jesieni 2014 r.

Wizyta miała na celu przedyskutowanie zmian, jakie nastąpiły w realizowanych przez PKA procedurach akredytacji po 2012 r., a także uzupełnienie danych przedstawionych w formie pisemnej. Strona polska reprezentowana była przez dra hab. Jacka Gulińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr hab. Bożenę Czarkowską-Pączek, Przewodnicząca zespołu nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz prof. dra hab. Leszka Pączka, Przewodniczącego Komisji Akredytacyjnej Akademickich Uczelni Medycznych i eksperta PKA.

Kolejna ewaluacja procesu akredytacji uczelni medycznych mająca na celu ustalenie stopnia zgodności z procedurami stosowanymi w USA oraz – w konsekwencji – utrzymanie możliwości uczestnictwa polskich uczelni w programie U. S. William D. Ford Federal Direct Loan odbędzie się w 2017 r.